Левица не коалицира со криминалци и предавници – прва мета на Левица е СДС, а потоа и лажните патриоти од ДПМНЕ

Јавно ги демантираме малициозните наративи изготвени во кујната на ДПМНЕ кои избезумени од реалниот број на поддржувачи на Левица, не

Read more

Апасиев: Со пет ботовски дувла, ДПМНЕ ја демонизира Левица

ДПМНЕ направиле пет ботовски “дувла”, каде вработиле по 20 луѓе, за да ја демонизираат Левица!? А бе, лавчиња, нели не

Read more

Мојсоска: ДПМНЕ не може да го руши ДУИ, затоа што ДПМНЕ го создаде ДУИ

Ние гледаме како 20 години и СДС и ДПМНЕ молчат пред изблиците на тн албански партии, вели Јована Мојсоска, генерален

Read more

Апасиев: Не се 1200 мерки на ДПМНЕ, бидејќи две им се веќе остварени – Бугари во Устав и влада со СДС/УЧК

Негде прочитав некој твит… Оти ДПМНЕ смислило #1198 мерки у Програмата, а не #1200 – на рамното? Дека две више

Read more

Петров: Минорните политички преминуваат од бродот кој тоне СДС, кон ДПМНЕ

Деновиве сме сведоци на преминувања, трансфери, на минорни политички партии од бродот кој тоне СДС кон ДПМНЕ, од причина, да

Read more

Според Мицкоски, ДПМНЕ е континуитет на Ванчо Михајлов

Амар Мециновиќ од Левица реагираше на констатацијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека Ваннчо Михајлов е континуитет, којшто неговата

Read more

Ајде вмроиди, масовно за кандидатката кај нотарот на ДУИ во Ѓорче, советува Апасиев

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе започне со собирање на потписи за својата кандидатка Гордана Силјановска-Давкова, која вечерва беше номинирана како единствен кандидат

Read more

ДПМНЕ рече „мјау” и ги повлече своите амандмани

Вмроидите (Ковачки и Петрушевски) поднесоа илјадници амандмани на Законот за вработени во одбраната. И се сликаа, прописно, се вели на

Read more

Бодигардот на Мицкоски претепал колега полицаец

Член на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Ивица Б., рано изутрината нападнал колега полицаец кој извршувал службени дејствија,

Read more