Западот го покажа своето „вистинско русофобично лице“

Интервју на министерот за надворешни работи Сергеј Лавров за списанието The International Affairs Вашингтон и Брисел отворено започнаа хибридна војна

Read more

Лавров: Русија повеќе не е партнер на ЕУ, подготвени сме на остар одговор

Европската унија стана непријател за Русија, а Брисел ја загуби Москва како свој партнер, оценува рускиот министер за надворешни работи

Read more

Обид за продажба на черепи од колонијалниот период во престолнината на ЕУ

Колонијалниот империјализам во капиталистичкото општество го достигна врвот. На продажба ставени три черепи од колонијалниот период на африканската држава Конго

Read more

(Видео) Левица во Брисел во интерес на Македонија

Соопштение на портпаролот на Политичката партија Левица – Амар Мециновиќ Потребата за нов енергетски модел за производство и стопанисување со

Read more

Марија Захарова: Македонците и Русите се братски народи, со историски врски и меѓусебна почит, наспроти антируската хистерија

Нападите против Русија се обид да се заработат поени во очите на Брисел и Вашингтон, а попатно да се оттргне

Read more

Мециновиќ: Хронологија од лаги на нетранспарентните СДСМ и ДУИ

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – портпарол на Политичката парија Левица и советник во Советот на град Скопје На 21-ви

Read more

Левица: Советот на Европската Унија потврди дека преговорите со Македонија не се започнати – Владата слави

Реакција на Политичката партија Левица Владата предводена од СДСМ и ДУИ изминатиов период се однесува како да живее во паралелен

Read more

Левица: Меѓувладината конференција не ги отвара преговорите со ЕУ туку се заложува за спроведување на бугарските шовинистички барања

Реакција на Политичката партија Левица Денеска во Брисел, врховистите од Македонија, на т.н. меѓувладина конференција, во име на македонскиот народ,

Read more

Бриселските бирократи преку осуда кон протестот на македонскиот народ во поддршка на насилството врз цела една нација!

Откако Владата на СДСМ-ДУИ се најде во тесно поради дипломатската неспособност, која, преку обелоденување на фамозниот Француски предлог, излезе на

Read more

Вонреден самит на НАТО: Значително зголемени буџети за одбрана и продолжување на испораката на оружје кон Украина

Шефовите на држави членки на воената алијанса НАТО, се собраа во Брисел на вонреден самит за да разговараат во однос

Read more

(Видео) Апасиев: Со обраќањето на албански јазик Џафери направи кривично дело

Прес-конференција на претседателот на Левица – Димитар Апасиев по повод континуираните напади врз македонскиот јазик од страна на власта и

Read more