Игор Димески: Левица ќе направи сè, за да се институционализираат барањата на бранителите од 2001​​​​​​

Денес, Носителот на ИЕ6, Игор Димески од Левица, во Тетово имаше средба со бранителите од 2001 година. Од населбата Два

Read more

ДПМНЕ рече „мјау” и ги повлече своите амандмани

Вмроидите (Ковачки и Петрушевски) поднесоа илјадници амандмани на Законот за вработени во одбраната. И се сликаа, прописно, се вели на

Read more

Советниците на СДСМ не ја поддржаа иницијативата за споменик на бранителите од Диво Насеље

На вчерашната Седница во Советот на Општина Куманово на дневен ред се најде иницијативата на Левица за изградба на спомен

Read more

Бранителите од Диво Насење ќе добијат споменик по иницијативата од Левица

Соопштение на Политичката партија Левица Осумте бранители кои ги загубија животите во кумановската населба Диво Насеље при терористичкиот напад што

Read more

Интервју со Мустафаоглу – ДПМНЕ манипулира и ги изигрува бранителите во Ѓорче Петров

Дарја Мустафаоглу е идна правничка и советничка во Општина Ѓорче Петров од редовите на Политичката партија Левица. Со неа имавме

Read more

Претседателот на Левица – Апасиев постави спомен-плоча кај Вејце во чест на бранителите

Соопштение на Политичката партија Левица Денес (28 април 2023 година), највисока делегација на Левица, предводена од претседателот проф. д-р Димитар

Read more

Левица: Поднесовме иницијатива за помош на бранителите од војната во 2001 година

Соопштение на Левица – ЛО Кавадарци Од страна на Советникот од редовите на Политичката Партија Левица во Кавадарци – Круме

Read more

Уништена спомен-плочата за убиените бранители кај Вејце, првиот вицепремиер Груби не ја заштити

На 28 април 2001, попладнето патрола на македонските безбедносни сили падна во заседа поставена од припадници на УЧК. Нивните возила

Read more