(Видео) Апасиев: ДПМНЕ шверцува нерационализирана мегаломанска Влада

„Почитуван Мицкоски, Вие како предлагач, не бевте координатор на претходниот парламентарен состав. Ние со вашиот координатор Мицевски имавме двегодишна пракса

Read more

Ванковска: Левица е единствената партијата од која олигархијата се плаши

Тоа е во прилог на богатите, на олигарсите, иакои беа под кривични санкции. Имаат залихи, имаат олигархија, олигархијата е таа

Read more

Апасиев: Левица ќе поднесе предлог-закон за продолжување на возачките дозволи со името Македонија

Од Министерството за внатрешни работи известуваат дека возачките дозволи и во државава и надвор од неа ќе важат само со

Read more

Апасиев најави дуел против партнерите од широката коалиција Ковачевски и Мицковски во ИЕ1

Пратеникот Димитар Апасиев, во објава на социјалните мрежи, денес соопшти дека тој ќе биде носител на изборната листа на Левица

Read more

Иницијативата „Спас за Струмичка котлина“ со поддршка на борбата за „Чебрен“

Од името на граѓанската иницијатива Спас за Струмичка Котлина, изразуваме целосна поддршка и благодарност до сите вклучени во одбраната на

Read more

(Видео) Крмов: Одбиваме да се покориме – Одбираме да се бориме

– Пратеникот од #Левица Борислав Крмов на Вториот Пленум на партијата: ,,Растот на Левица е незапирлив. Возот на историската нужност забрзано врви и

Read more

Во знак на солидарност со палестинскиот народ Апасиев се појави на говорница со „Палестинка“

Вчера во Собранието на Република Македонија од страна на пратениците од Левица беше поднесена „Декларацијата за солидарност со палестинскиот народ

Read more

Симонов: Партизаните не се бореа за вие да ја распродавате македонската земја

„Македонија на Македонците – Земјата на земјоделците“ е една од паролите кои ги предводеа македонските партизани кои на 11-ти октомври

Read more

(Видео) Апасиев: Со измените на деловникот, во иднина, сите закони ќе се шверцуваат со ЕУ знаменце

,,Пречистените текстови на законите се рак-рана за правниците, прашајте ги во пракса. Не се воведува една многу едноставна одредба, да

Read more