(Видео) Апасиев: Со македонската платформа ќе се спротивставиме на тиранската и софиската платформа

Димитар Апасиев во Битола истакна дека пред граѓаните стојат три платформи во изборот за претстојните Парламентарни избори: ,,Имате три платформи.

Read more

Апасиев од Битола: На овие избори ќе победи македонската платформа

Денес, претседателот на Левица, Димитар Апасиев заедно со носителката на ИЕ5 Јована Мојсоска остварија средби со граѓаните на Битола. Широката

Read more

Левица во Битола оддаде почит на загинатите бранители во Вејце​​​

На денешен ден пред 23 години се случи најкрвав и најбрутален масакр во поновата историја на Македонија. Од заседа масакрирани,

Read more

(Видео) Мојсоска: За битолчани субвенционирана електрична енергија од РЕК Битола

Синоќа во емисијата „Директно“ на Тера телевизија разговаравме со генералната секретарка на „Левица“, Јована Мојсоска које е носителка на листата

Read more

Мојсоска: Македонија е економски поробена од странскиот капитал

Јована Мојсоска, носител на листата пратеници на Левица во Изборна единица 5, на народниот собир во Битола посочи дека Македонија

Read more

Апасиев од Битола: Тука го затворивме фашистичкиот клуб „Ванчо Михајлов“ и од тука порачува не за Бугари во Устав

Вчера во Битола, се одржа народниот собир каде Левица, заедно со кандидатот за претседател – проф. Билјана Ванковска, пред битолчани

Read more

Мојсоска од Битола: Македонскиот народ во својата генеза ги носи слободарските традиции на АСНОМ

Проследете дел од говорот на Јована Мојсоска, генерален секретар на Левица и носител на листата со пратеници во ИЕ 5,

Read more

Широката коалиција во Битола ДПМНЕ-СДС сложно ја изгласаа завршната сметка

После низата клевети, конечно маските паднаа. Широката коалиција ДПМНЕ-СДС му даде легитимитет на расипничкото владеење од страна на градоначалникот Тони

Read more

Левица не дава поддршка за манипулативната завршна сметка на Коњановски

Градоначалник, од ваш технички аспект, морате да ја образложите вашата завршна сметка и кварталниот извештај, но, ниту нас, ниту на

Read more

Ванковска собра повеќе од 1000 потписи само во Битола

Билјана Ванковска беше во посета на Битола, каде беше пречекана од поддржувачите на нејзината кандидатура за претседател на Македонија. Дека

Read more

Левица: Дали битолскиот Крсто Мукоски им обезбеди тројца советници на ДПНЕ од неговата коалиција

Реакција на Левица – ЛО Битола Координаторот на советничката група Методија Илиевски со неговата апологија испраќа барање до сите советнички

Read more