Дали Русија „повторно“ се замеша во изборите во САД? Путин го преферира Бајден за претседател

Русија ќе работи со кого и да изберат Американците, но има свои преференции, рече Владимир Путин. Москва има претпочитан исход

Read more

Захарова му предложи на Бајден да го „ослободи“ народот на Тексас

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија го повика американскиот претседател, во согласност со американската традиција за демократија, да

Read more

Знаци на граѓанска војна во САД: Тексас против режимот на Бајден!

Најголемата сојузна држава во САД, Тексас, прогласи воена состојба и покрај наредбите на федералните сили да ја отстранат бодликавата жица

Read more

САД очекуваат конкретни резултати од средбата Бајден и Си Џипинг

-Соединетите Држави очекуваат конкретни резултати од средбата меѓу претседателот Џо Бајден и претседателот на Кина, Си Џинпинг, изјави на брифингот

Read more