Национализација – единствено решение за воспоставување ред во електродистрибутивната мрежа

Реакција на Левица – Сектор Економија Веќе неколку месеци трае конфликтот помеѓу жителите на кумановско Слупчане и екипите на ЕВН,

Read more

Како ЕВН Македонија и државата ги дискриминира Македонците?

Реакција на Левица – Сектор Економија Со последните случувања во Липково, Арачиново и Слупчане, кои важат за населени места, чиишто

Read more

23 години од ѕверското убиство на Петрушевски, Готак и Ангеловски

На 11 јануари 2000 година, вечерта околу 22:30 часот, во Арачиново во близина на стадионот Шкендија – подмолно и ѕверски

Read more

Левица со кривична против менаџерите на ЕВН – Не пријавувале кражба на струја во Арачиново

Соопштение на Политичката партија Левица Ја известуваме јавноста дека Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство –

Read more

Јанчев: Обвинителство со прст не мрда за кражбата на струја во Арачиново

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник во Општина Гевгелија и член на ЦК на Левица Во Арачиново според ЕВН

Read more

Левица со кривична пријава за кражба на струја во Арачиново

Соопштение на политичката партија Левица Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје за кривично дело „Кражба на електрична

Read more

За една година во Арачиново е украденa струја еднакво на потрошеното во други 14 општини

Темата со кражбата на струја во Арачиново останува една од најпопуларните во јавноста за изминатата недела. Објавата на податоците за

Read more

Апасиев: Струја за Арачиново ќе има, за образовните институции ќе нема

Изминатите денови една од најактуелните теми е снемувањето струја во Арачиново, по што беше утврдено колкава количина на електрична енергија

Read more