Ахмети: Османи ќе нè брани од руската мечка и ќе го спроведе Договорот со Бугарија

Со Бујар Османи ДУИ влегува во претседателската трка, обелодени лидерот на партијата Али Ахмети, потврдувајќи ги долгонајавуваните шпекулации дека шефот

Read more

Факова-Серафиновиќ: Дрин излезе од Зајас ама Зајас не од него

Пишува: Фросина ФАКОВА-СЕРАФИНОВИЌ Внукот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмеди, кој се прослави кога за без пари стана

Read more

Ахмети одби да одговори за средбите меѓу Мицкоски и Заев

Интервјуто на Али Ахмети стана актуелно откако ВМРО-ДПМНЕ се повика на неговата изјава дека Мицкоски не барал измени за Кривичниот

Read more

Али Ахмети се збогатил на незаконски начин по војната од 2001, обвинуваат од БЕСА

Потпретседателот на Движењето БЕСА, Фатмир Лимани, во Програмата 200 на Алсат упати тешки обвинувања кон лидерот на ДУИ Али Ахмети,

Read more

Левица: Започнува златната доба на организираниот криминал и корупцијата

Реакција на Политичката партија Левица Слабостите и недореченоста на Законот за јавни обвинители ја исполни долго посакуваната желба на ДУИ

Read more

Ивановиќ: Организираниот криминал ве моли, не гонете го со Ислам, го боли

Колумна на новинарот Срѓан Ивановиќ за „Слободен Печат“ Во право беше Али Ахмети, претседателот на ДУИ, кога по лидерската средба

Read more

Апасиев: Албанската опозиција не може да игра карта национализам

Фејсбук статус на Димитар Апасиев – Претседател на политичката партија Левица Таравари, Села, Хоџа, Касами и остала ситна боранија од

Read more

Нема потреба повеќе да ни доаѓате во помош. Сите ќе изгинеме за Македонија – 21 година од Масакрот кај Вејце

Масакрот кај Вејце се смета за најкрвавиот и најбрутален масакр во поновата историја на Македонија. На 28 април 2001 година,

Read more

Кајтази: Кумановската група е криминална банда, тие не се борат за права на Албанците

„Кои слободи и права на Албанците и кои се тие за да ги решаваат тие права! Заминале таму 30-40 или

Read more

Али Ахмети со статус за “прстенот на нацијата Тирана- Скопје-Приштина”

Лидерот на ДУИ преку фејсбук – статус ја поздрави одлуката на Уставниот суд да не отвори постапка за американско –

Read more

Зелен Ахмет – Blerte Ameti

На Светскиот ден за заштита на животната средина, политичката партија ДУИ на чело со нивниот лидер Али Ахмети (на албански

Read more