Кираџиева: Притисоци се прават со цел да се заплаши народот

Фејсбук статус на Весна Кираџиева, кандидат за градоначалник на Општина Аеродром Даре, кој ни е носител на советничка листа за

Read more

Кираџиева: Заради непланското градење живееме во урбанистички хаос

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром, Весна Кираџиева во лошиот урбанизам гледа причина за појава на многу проблеми на локално

Read more

Кираџиева: Финансиските средства собрани од наплаќање паркинг да бидат пренаменети за децата

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром, Весна Киреџиева учествуваше на телевизиската дебата организирана од А1on.mk. Во емисијата беа поканети кандидатите

Read more

Кираџиева: Потребен е посебен општински стационар за згрижување на животните

Иако изминатите години беа правени повеќе напори за решавање на проблемот со бездомните животни, овој проблем се уште не е

Read more

Кираџиева: До промени се доаѓа со политичка волја и храброст

Кандидатот за градоначалник во Општина Аеродром од редовите на Левица, Весна Кираџиева, во дебатната емисија на телевизија Телма истакна дека

Read more

(Видео) Зеленилото на улицата „Васко Карангелевски” под директен удар – Ќе се сечат дрвјата при проширување на улицата

Левица за ова опоменуваше уште пред два месеци, но нашите опомени, како и загриженоста на народот не вродија со плод.

Read more

Шампионот во маратон Весна Кираџиева кандидат на Левица за градоначалник во Аеродром

Кираџиева е атлетска репрезентативка на Македонија повеќе од 20 години, поранешна рекордерка и шесткратна шампионка на Македонија во маратон. Дипломиран

Read more

(Видео) Левица – Аеродром: Сомнителна супстанца се излева во Вардар – Инспекторатот не превзема ништо

„Во близина на мостот „Близнак“ (Тодор Александров), од спротивна страна на ЕВН во Ново Лисиче, не ретко жителите се сведоци

Read more

Левица – Аеродром: Стоп за репресијата на капиталот и зелената мафија – слободни пазари за локалните земјоделци, занаетчии и домаќини!

Од локалниот огранок на Левица од Аеродорм реагираа за вчерашното казнување на локални земјоделци, кои продаваат домашни производи на пазарчето

Read more

Левица: Градоначалникот Марин секој ден со нови луксузи на сметка на општината – се подновил со телефон од 100 илјади денари

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Аеродром На лудилото во општина Аеродром му нема крај, градоначалникот од

Read more

Левица: Златко Марин купува корпи за отпадоци од 300 евра!

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Аеродром: ”Дали крајот на Златко Марин вака мириса? Со фрапантни неконтролирани

Read more