Црвениот бран го зафати и Волково – Левица со нова канцеларија и народен собир

Ни претставува огромна чест и задоволство да ви го најавиме отворањето на канцеларијата на Левица во Волково, Ѓорче Петров, јавија

Read more

Градоначалникот Стојкоски и ДПМНЕ се впуштија во брза косоваризација на Ѓорче Петров

Откако советниците од ДПМНЕ во Советот на општина Ѓорче Петров, со претходен амин од министрите на СДСМ, го изгласаа криминалниот

Read more

Советниците на ДПМНЕ во Ѓорче Петров го одбија предлогот на Левица за поништување на штетниот ДУП

На вчерашната седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, советничката група од Левица поднесе 9 Иницијативи, меѓу кои и Иницијатива

Read more

Советниците на Левица бараат поништување на катастрофалниот ДУП во Ѓорче Петров

Ја известуваме јавноста дека за утрешната седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, која ќе се одржи во општинската зграда

Read more

Шверцерскиот ДУП во Ѓорче Петров претставува ризик по животот на луѓето

Шверцерски донесениот ДУП СЗ 16 кој предвидува над 30 згради, од кои повеќето висококатници и хемиски фабрики – претставува вистински

Read more

Прво висококатници во Ѓорче, а потоа, можеби, ќе се гради училиште

Прво висококатници (читај: станче за нив), па отом-потом (можда никад) инфраструктура и училиште/градинка – така одлучија претставниците на ДПНЕ во

Read more

Интервју со Влатко Петрушевски – советник во Општина Ѓорче Петров: Бараме ревизија и укинување на ДУП-от

Влатко Петрушевски од свој агол ја објасни атмосферата, но и постапката по која беше донесен спорниот ДУП во Општина Ѓорче

Read more

Мустафаоглу: За џабе ви се заканите и уцените, ќе се бориме против катастрофалниот ДУП!

Оваа пресконференција ја свикавме со цел да ја прикажеме реалната слика за ДУПот кој го актуализираше Левица. Односно за ДУП-от

Read more

Криминалниот ДУП во Ѓорче Петров на малкумина ќе им донесе профит од 240 милиони евра

Во саботата на вонредна седница, советниците од ДПМНЕ во Советот на Општина Ѓорче Петров изгласаа катастрофален ДУП за градска четврт

Read more