Eкс директори на СДСМ во тепачка со фалангата – Апасиев ироничен: СДС се урбани луѓенца

Во Краков се случи тепачка меѓу ракометните навивачи. Во тепачката од фотографиите се гледа дека се вклучени екс директорот на

Read more

Апасиев го прозва Тупанчески: Од кога затворска полиција може да легитимира?

За инцидентите на Мечкин Камен, вечерва реагираше и претседателот на Левица, Димитар Апасиев, кој директно го прозва министерот за правда,

Read more

Министерот Тупанчески да го разреши Филип Андонов поради закани и злоупотреба на затворската полиција

Реакција на Политичката партија Левица Вчера целата јавност беше сведок како незаконски и брутално се злоупотребува полицијата, затворската полиција, како

Read more