Левица: ДПМНЕ против мерна станица кај Усје – Профитот пред здравјето на граѓаните

Реакција на Политичката партија Левица На последната седница на Советот на Град Скопје, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ одлучи да не

Read more

(Фото) Народниот правобранител ќе отвори постапка за цементарницата Усје

„Доцна во текот на вчерашниот ден добив дополнителни фотографии од дворот на цементарница Усје. Ве известувам дека Народниот правобранител ќе

Read more

Исмаил: Со поставената мерна станица кај Усје ќе се зголеми јавниот притисок кон најголемите загадувачи

На последната седница на Советот на Град Скопје, беше усвоена иницијативата на Левица за поставување на мерна станица за квалитетот

Read more

Крајевски: ДПМНЕ го брани Усје за една фасада

Пишува: Јован Крајевски – член на Презедиумот на Левица Орце Ѓорѓиевски, градоначалник на Кисела Вода, си се договорил со директорот

Read more

Арсовска: Кривична постапка против Цементарница УСЈЕ

Прес-конференција на градоначалничката на Град Скопје Градоначалничката на Скопје, Данелa Арсовска на вонредната прес-конференција откри дека Цементарницата „Титан“ во Кисела

Read more

Апасиев: УСЈЕ при увоз декларира „еколошко гориво без јаглерод“, а увезува 100,000 тони високотоксичен отпад

Претседателот на Левица, проф. Димитар Апасиев, објави на својот фејсбук профил дека „официјалните податоци од Министерството за животна средина под

Read more