(Видео) Протест против ДУП кој предвидува висококатници во Лисиче – Левица дава поддршка

Граѓани од населбата Лисиче до пароли: „Уништивте уште една населба”, „Дојдов, украдов, заминав- Тимчо”, „Колку од становите се за Тимчо?”,

Read more

Во библиотеката „Другарче‘‘ се одржа собир на кој се разговараше за промените на ДУП-от кај Алумина

Вчера во библиотеката „Другарче‘‘ се одржа граѓански собир на кој се разговараше за промените во ДУП-от кај Алумина. На собирот

Read more

Висококатниците кои треба да никнат во Лисиче се нацртани врз главната гасоводна цевка

Новите згради од 8 и 12 ката кои се предвидуваат да се градат во скопската населба Лисиче се нацртани врз

Read more

Лисиче e наредна мета на урбаната мафија

„Лисиче e наредна мета на урбаната мафија“ велат од иницијативата „Да го зачуваме Лисиче“ кои вчера соопштија дека Општина Аеродром

Read more

(Видео) Дали е извршен вонредниот инспекциски надзор по стигнати многубројни поплаки за кафе барот „Хелиум“

По бројните поплаки од граѓаните, на вчерашната Седница на Советот на Град Скопје за советнички прашања од страна на Советникот

Read more

Барањето за референдум на Левица стои во фиока, но издадена експресна дозвола за втора зграда кај Холидеј Ин

Реакција на Левица – ЛО Центар Службите од секторот за урбанизам и градоначалникот на Општина Центар молчешкум и набрзина издале

Read more

(Видео) Левица – Велес против изградбата на деветокатница на местото на стариот театар

Прес-конференција на Маргица Урумова – Советник од Левица во Општина Велес Почитувани сограѓани, намерата на локалната власт да се продаде

Read more

Левица: Дивоградбите – Дивиот запад на македонското општество

Реакција на Левица – Зелен сектор Над 90 дивоградби се градат на територијата на Маврово во изминатите две години. Уште

Read more

Општина Охрид продава археолошки наоѓалишта кои се дел од планот за управување со културно наследство 2020-2029?

Фејсбук статус на Круме Богевски – член на Централниот Комитет на Левица Статусот Светско наследство на УНЕСКО е најпрестижната титула

Read more

Ќе продолжиме да го спориме секое лошо урбанистичко решение

Фејсбук статус на Дарко Ристовски – член на ЦК на Политичката Партија Левица Свесни за опасноста од континуирано измачување и

Read more

Левица – Карпош победи во уште една битка со урбаната мафија

На денешната седница на Советот на Општина Карпош, каде не присуствуваа советниците од редовите на СДСМ и ГРОМ, беше изгласана

Read more