Убиен е американски новинар во Филаделфија, пронајден со седум престрелни рани

Американскиот новинар Џош Кругер е убиен во својот дом во Филаделфија, Пенсилванија, соопштија денеска локалните власти. Полицијата го пронашла новинарот

Read more

Мулачка: Дали се злоупотребувани пациентите болни од карцином додека лекарствата се продавале во Косово?

Фејсбук статус на Ирена Мулачка Во случајот Онкологија не станува збор само за финансиски криминал, за кој сме пишувале и

Read more

Левица бара одговорност за двете свирепи убиства во Куманово

Реакција на Политичката партија Левица Како резултат на несоодветното постапување на институциите и несанкционирање на монструмот Дејан Јовановски од страна

Read more

23 години од ѕверското убиство на Петрушевски, Готак и Ангеловски

На 11 јануари 2000 година, вечерта околу 22:30 часот, во Арачиново во близина на стадионот Шкендија – подмолно и ѕверски

Read more

Путин постхумно ја одликуваше Дугина со орден за храброст

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за постхумно доделување Орден за храброст на Дарија Дугина, соопшти прес-службата на Кремљ. „За

Read more

Апасиев за пресудата за убиството во Н. Лисиче: Да ви се плукнам во ваквата правда!

„Почитувани судии – ОДЈЕБЕТЕ! Дегутантно е да аргументирам со вас. Не ја замајувајте јавноста со вакви ефтини соопштенија. СУД не

Read more

Протести во САД поради убиство на невооружан црнец од страна на полицијата

Полицијата се судри со протестирачите во Минаполис, САД во вторникот за време на протестите против полициското насилство предизвикани од уште

Read more

Сепак биле „сечени, лепени, монтирани“!

Вчера, на руски социјални мрежи (ова преоѓа во навика), излезе целата снимка помеѓу тогашниот премиер Никола Груевски и тогашната министерка

Read more

Мексикански активисти бараат одговорност од Канада за убиство на активист против рудници

Семејството на убиениот борец против рудници, Мариано Абарка, присуствуваше оваа недела на сослушување во канадскиот федерален суд заради убиството кое

Read more