Кој со Американците тикви садел?

Судејќи според приложената фотографија, која може да се пронајде во архивата на Општина Карпош, градоначалникот Стевчо Јакимовски до неодамна бил

Read more

Стевчо Јакимовски и Катица Јанева се најдоа на „црната листа“ на САД

Американскиот Стејт Департмент денеска стави на црна листа поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и градоначалникот на Општина Карпош и

Read more

Демант на прес-конференцијата на Јакимовски – Левица работи во интерес на Карпошани, љубовните проблеми Јакимовски и ДПМНЕ да си ги решат надвор од општината

Политичката партија Левица остро ги осудува лагите искажани на денешната прес-конференцијата на градоначалникот Стевчо Јакимовски. Од за нас непознати побуди,

Read more

Ристов: Советот на Карпош е закочен поради бескрајните расправии помеѓу Стевчо и ДПМНЕ

Советот на Општина Карпош е закочен поради бескрајните расправии во разводот помеѓу Стевчо Јакимовски и ДПМНЕ

Read more

За Советниците на ДПМНЕ интересите на Христијан Мицкоски се поважни од потребните на Карпошани

Реакција на Левица – ЛО Карпош На вчерашната седница на Советот на Општина Карпош беше изгласaн Деталниот урбанистички план за

Read more

Земјиштето во врска со парцелата близу клиниката „Букурешт‘‘ е на Фатмир Етеми

Земјиштето на спорната парцела кај клиниката ‘‘Букурешт‘‘ е на Фатмир Етеми, познат градежник. Според порталот prizma.mk претходно во позадина на

Read more

(Видео) Јакимовски го саботира Советот за да удоволи на урбанистичката мафија

Пресконференција на Бранко Ристов, претседател на Советот на Општина Карпош Како претседател на советот на Општина Карпош од редовите на

Read more

Општина Карпош е во заложништво на Јакимовски заради неговите лукративни интереси

Фејсбук Статус на Славко Митевски, Советник од Левица во Општина Карпош Каде оди општина Карпош? Минативе месеци во општина Карпош

Read more