(Видео) Апасиев: Ова е само одговор на нивното дивјаштво, нема веќе играчки со Левица

Во интервју за А1он, претседателот и пратеникот на Левица ги коментираше актуелните случувања во Собранието. Покрај тоа, Апасиев прокоментира и

Read more

Кираџиева: ДПМНЕ и СДС ако живееја во минатиот век, ќе ве убедуваа дека Гемиџиите се нестабилни личности

Весна Кираџиева, член на ЦК на Левица, со свој одговор по однос на коментарите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, кои

Read more

(Видео) Апасиев: Со измените на деловникот, во иднина, сите закони ќе се шверцуваат со ЕУ знаменце

,,Пречистените текстови на законите се рак-рана за правниците, прашајте ги во пракса. Не се воведува една многу едноставна одредба, да

Read more

Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од Апасиев и Левица

Претседателот на Собранието Талат Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од пратениците на Левица, Ова го соопшти Димитар Апасиев

Read more

Државата во тотален хаос – Пратениците на СДСМ и ДПМНЕ драматизираат и дефокусираат со непостоечки проблеми

Кој ќе одговара но и кој тргувал со животите на онколошките пациенти и дали надлежните органи ќе превземат нешто за

Read more

Нема да им помине – Апасиев со кратка порака од Собрание

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, пред почетокот на денешната седница за промена на Уставот, за новинарите пред Собрание изјави дека

Read more

Апасиев: Македонски народе, не паѓај во духот! Овие квислинзи ќе завршат на буништето на историјата

Политичката партија Левица објави моќно видео со силна порака од завршната поента од говорот на Претседателот Димитар Апасиев, на собраниската

Read more

(Видео) Функционерите со 78 % зголемување на плати не гласаа за зголемување на додатокот на лица со попреченост

Прес-конференција на нашиот член на Централниот Комитет, Катерина ЈОВАНОВСКА за одбиените предлог-закони на Левица за лицата со попреченост „Пратениците на

Read more

(Видео) Крмов до Џафери: Плукате по македонскиот Устав и народ

Процедурално обраќање на пратеникот на Левица, Борислав Крмов, за национализацијата на ЕВН „Зборуваме за национализацијата на ЕВН – враќање во

Read more

(Видео) Апасиев: Власта му служи на банкарското лоби и одбива да ја регулира затезната камата

Денешниот говор на Пратеникот Димитар Апасиев по повод измените во законот за облигациони односи Сагата со затезните камати за граѓаните

Read more

Апасиев со порака од собраниската говорница: Врие Македонец!

Во Собранието на Република Македонија за денес има најавено да се одржат десет седници, односно ќе бидат одржани – 117,

Read more