Нова акција на Кремљ: Ликвидирани терористи кои подготвувале нови напади

Руските специјални сили во четвртокот убија две лица осомничени за планирање терористички напади на југот на земјата, објави Националниот комитет

Read more

САД потрошиле над 113 милијарди долари за војната во Украина

Американската влада потрошила најмалку 113 милијарди долари за војната во Украина, но таа сума може да се смета за многу

Read more

(Видео) Млади комунисти на САД: Македонија многу изгуби по падот на социјализмот

„Почитувани другари, Партијата на млади комунисти од САД (LYCUSA) ги испраќа своите братски честитки по повод годишната конференција на Црвената Младина

Read more

Апасиев: Пазете да не ви стават нешто во пијалакот, вие што одите по американски амбасади

Катица Јанева и Стевчо Јакимовски се најдоа на „црната листа“ на САД, иако своевремено и двајцата важеа за големи поддржувачи

Read more

Кој со Американците тикви садел?

Судејќи според приложената фотографија, која може да се пронајде во архивата на Општина Карпош, градоначалникот Стевчо Јакимовски до неодамна бил

Read more

Стевчо Јакимовски и Катица Јанева се најдоа на „црната листа“ на САД

Американскиот Стејт Департмент денеска стави на црна листа поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и градоначалникот на Општина Карпош и

Read more

Мојсоска: Катица Јанева беше американски проект, а сега се наоѓа на „црната листа“ на САД

Американците го ставиле нивниот проект Катица Јанева на црна листа. Проект кој беше директно инсталиран од тогашниот амбасадор Џес Бејли,

Read more

Трамп најави крвопролевање

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп на митинг во саботата изјави дека ќе има „крвопролевање“ за американската

Read more