(ВИДЕО) Исмаил: Дезинтеграцијата на Македонија отиде на едно застрашувачко ниво

Има една македонска нација, која потоа се дели на етнички структури, кои согласно Виенска конвенција имаат одредени права. Тоа се

Read more

Исмаил: Застанете пред билбордите и на глас прочитајте го законот за употреба на македонскиот јазик

Реџеп Исмаил од Левица реагираше на социјалните мрежи поради еднојазичноста на рекламните паноа на кандидатите за претседател, Бујар Османи и

Read more

Исмаил: Македонските турци нема да бидат манипулирани од мунафиклукот

Пишува: Реџеп Исмаил – Хактан, потпретседател на политичката партија Левица Деновиве бев на отворање на канцеларија на Левица – Л.О.

Read more

Нема ништо мистично во уметничката андерграунд авангарда, отелотворена во апологетско движење на империјализмот

Нема ништо мистично во тоа што уметничката “андерграунд авангарда”, политички се отелотворува како апологетско движење на империјализмот (НАТО, СДС, ЕУ)

Read more

Исмаил: Бомбашките напади не беа за Албанците, туку поради тоа што Милошевиќ не прифаќаше економски реформи

Што еден од најголемите живи ителектуалци на Албанија, Фатос Љубојна, ќе напише по повод бомбардирањето на НАТО врз Југославија: „…ги

Read more

Исмаил: Прашање за оние кои нè убедуваат дека ИСИС стои зад терористичкиот напад во Москва

Зошто ИСИС, како радикална исламска организација никогаш не направи проблеми на држава како Израел, која под власта на Нетањаху врши

Read more

Исмаил: Исламската заедница во државава нема улема туку има партиски поглавар

Резилов што Бујар Османи го направи – на ифтар да ги покани сите претседателски кандидати освен Ванковска и Стефче –

Read more

Исмаил: За медиумите кандидат е само оној со одобрение од амбасадорската збирштина

Aко се прашувате зошто ја нема Ванковска, која патем прва обзнани кандидатира, тоа е затоа што за мејнстрим медиумите релевантен

Read more

Исмаил: Барањата за некакви албански општини сами на патот кон ЕУ се балистички воскресенија!

Членот на Президиум на Левица, Реџеп Исмаил, реагираше на денешниот собраниски говор на пратеникот Скендер Реџепи, кој ја напушти Алтернатива

Read more

ДПМНЕ и СДСМ не се разликуваат во ништо по однос на надворешната политика

Изјава на Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот на политичката партија Левица  Во гостување на емисијата „Тешки муабети“

Read more

(Видео) Исмаил: Мицкоски не одобрува набавка на автобуси за ЈСП затоа што нема процент

Изјава на Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот при политичката партија Левица Генерално не излегувам од кожа, но

Read more