(Видео + Фото) Група на провокатори пробаа да направат меѓуетнички тензии на денешниот протест

Група на провокатори кои упаднаа во толпата народ кој протестираше денеска против бугаризацијата на Македонија пробаа да створат меѓуетнички тензии.

Read more

Левица: NO PASARAN – испишан графит пред Владата на Република Македонија

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија, симпатизерите на политичката партија на Левица испишаа порака пред зградата на Република

Read more

(Во живо) Со фашисти не се преговара – започна протестот против францускиот предлог

Започна протестот против бугаризација на Македонија Следете го во живо протестот на следниот линк

Read more

Ванковска: Престанете со пропаганда со која се обидувате да ги демонизирате протестантите

Реакција на проф. Биљана Ванковска против апелот на Фондација Отворено општество за прекин на протестите Драга Fani Karanfilova-Panovska, Драга Фондацијо,Наспроти

Read more

Апасиев: Провокатори од АНБ учени од ЦИА ја правеа местенката на протестот

По вчерашниот обид на Власта да исценира насилство на протестите, лидерот на Левица Димитар Апасиев се обрати на фејсбук директно

Read more