Апасиев: Може да си раат во политка, ама ако си неподмитлив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, во Сител поткаст беше прашан како успева да остане смирен и медиумските шпекулации да не

Read more

Што со Македонија и нашиот двор наспроти големите превирања во светот?

На залезот на грозното владеење на СДС, кое целосно се поклопи со тектонските поместувања во светската воена, финасиска и политичка

Read more

Сушата ја исцрпува почвата, политикантите го исушија земјоделецот

Пишува Круме Богевски – Координатор на Левица – Здравствен сектор Покрај стравот што го носи сушата, лозарите ги следи лоша

Read more

Со одлучна влада и народна поддршка, можеме да си го вратиме своето!

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политичката Партија Левица Два последователни премиери од СДС со семејни врски во

Read more

Владата со упатство го забранува терминот ‘‘македонски‘‘ на саемот во Србија

Реакција на Политичката Партија Левица Под покровителство на владите на Србија, Македонија и Албанија, како дел од иницијативата „Отворен Балкан“

Read more

(Видео) Костов: Левица е единствена партија која има пораст на гласови

Во вчерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија се одржа дебата во која се дискутираше за најактуелните политички случувања.

Read more

Стерјовски: Зошто да не е Македонец претседател на Албанија

Лидерот на единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, Васил Стерјовски за албанската национална телевизија МЦН,

Read more