Пензионерите гвневни на Владата – најавуваат нов протест

Реакција на Левица – Социјален сектор Пензионерите подготвуваат нов масовен протест на 06 Ноември, во Скопје. Откако со месеци протестираа,

Read more

Левица: Пензионерите извисени – наместо 6,8% пензиите зголемени за 5,3%

Реакција на Левица – Социјален сектор По низата на протести кои изминативе месеци ги организираа пензионерите, Владата не само што

Read more

Пензионерите заслужуваат достоинствени пензии

Пишува: Катерина Јовановска – координатор на Сектор Социјала при Политичката Партија Левица Се уште сум под импресии од вчерашниот, најмасовен

Read more

Кираџиева: Како пензионерите да преживеат со 12.000 денари, кога на оние кои сега прават математики ни 1.500 евра не им стигаа, па си ги покачија платите за 78%

Фејсбук објава на Раководителката на АФЖ на Левица – Весна Кираџиева Мајка ми, тазе пензионерка, од следен месец ја чека

Read more

Левица на улица со пензионерите: Нивната борба е апел за социјална правда

Соопштение на Политичката партија Левица Левица, претставувана од Координаторот на Социјалниот сектор Катерина Јовановска, Координаторот на Трудовиот сектор Александар Димитријевиќ,

Read more

Левица: Долгонајавуваното зголемување на пензиите е понижувачко

Реакција на Политичката партија Левица Во изминативе месеци во кои граѓаните се чуствуваат немоќно во однос на општите поскапувања за

Read more

Левица: Пензионерите во Штип оставени да премрзнат оваа зима

Реакција на ЛО Штип при политичката партија Левица Неспособноста на окупаторската власт ги доведува пензионерите, луѓето кои ја градеа оваа

Read more

Заев v. Корбин

Од СДСМ денес се пофалија за средбата помеѓу Премиерот Заев и Министерот за Финансии Тевдовски со лидерот на Лабуристите, Џереми

Read more