Левица од Охрид: Тука Нефи го рушеше АСНОМ, додека Пецаков молчи

Денес, активистите на Левица во Охрид поставија табла на нелегалниот објект на бизнисменот од ДУИ, Нефи Усеини. Оваа герила акција

Read more

Левица: Непрекинато течат подготовките за промоцијата на програмата за претседателските и парламентарните избори

Во насока на сериозна борба за да се биде гласот на секој граѓанин што живее на територијата на Реублика Македонија,

Read more

ЈП Комуналец продава народен имот вреден 500.000 евра за да си ги расчисти долговите

Народниот имот вреден 500.000 евра е ставен на продажба заради ненавремено сервисирање на долговите на претпријатието. На 27.03.2024 година закажана

Read more

Пецаков ушти молчи за отстранетата плоча од НОБ и вандализмот на Нефи Усеини

Поминаа десетина дена откако во Охрид e oтстранeта спомен плочата од НОБ пред градбата на Димитар Влахов, чиј изведувач е

Read more

Јавните претпријатија повторно во загуба, иако ги покачија цените врз грбот на Охриѓани

На вчерашната седница на Советот на Општина Охрид на дневен ред беа годишните извештаи и завршни сметки на образовните институции,

Read more

Ова е историската куќа во Охрид, каде Нефи Усеини ја гради својата дивоградба

Ова е историската куќа во Охрид, каде Нефи Усеини ја гради својата дивоградба и насилнички ја тргна антифашистичката табла за

Read more

Нефи поддржан од Пецаков ја отстрани спомен плочата од НОБ во Охрид

Фирмата ,,Нефи Ик”, тендер партнерот на градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, пред својата дивоградба во Охрид ја искрши и отстрани

Read more

Вмровецот Пецаков против Пецаков од Лига за демократија

Во 2005 година на листата на Лига за демократија во предвечерјето на тогашните локални избори се нашол и Стефан Пецаков,

Read more

Мојсоска: Пецаков му пратил инспекција на Нефи, ама во паралелен универзум

Утрово се разбудил Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид, си испил кафе и решил да пуштит инспекција да го рушит објектон

Read more

Не им пречат дивоградби во Охрид, ама и пречи штандот на Левица

Виолета Аврамовска од Охрид реагираше на социјалните мрежи, откако локалната власт на нејзиниот град се обиде да го тргне подвижниот

Read more