Апасиев: НАТО не носи демократија, НАТО е кршач на меѓународното право и Повелбата на Обединетите нации

Претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев, за декларацијата на Собранието по повод четири години од членството во НАТО денес

Read more

Грчките комунисти ги блокираа тенковите на НАТО

Членови на Комунистичката партија на Грција (ККЕ) поставија блокада на железничка пруга во градот Александрополис пред воз кој превезува тенкови

Read more

Бомбардирањето на Југославија беше огромна трагедија

Рускиот претседател Владимир Путин кажа денес дека НАТО бомбардирањето од 1999 година е огромна трагедија и акција која може само

Read more

Исмаил: Бомбашките напади не беа за Албанците, туку поради тоа што Милошевиќ не прифаќаше економски реформи

Што еден од најголемите живи ителектуалци на Албанија, Фатос Љубојна, ќе напише по повод бомбардирањето на НАТО врз Југославија: „…ги

Read more

25 години од „Милосрдниот ангел“, дали сè уште сакаш да бидеш Србин?

Пред точно 25 години, на 24 март 1999 година почна бомбардирањето на НАТО врз СР Југославија по наредба на тогашниот

Read more

Ванковска: Да излеземе од НАТО и да ги поништиме договорите со Бугарија и Грција

Билјана Ванковска, која собира потписи како кандидат за претседател од партијата Левица, во интервју за А1-он вели дека мора да

Read more