Исмаил: Мицковски призна дека советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје се со единствена намера – блокада на Градот!

Координаторот на советничката група на Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил-Хактан, на својот фејсбук профил ја коментираше изјавата на Претседателот

Read more

Како Мицкоски и неговите соработници испумпаа половина милион евра за адвокатски услуги?

Извор: Инфомакс.мк – А. Митовски Во само две фактури, двајца адвокати испумпале 14.809.392 денари за неколку месеци од Јавното претпријатие

Read more

Новковска: Пописот покажа колку лесно си плукаме по своите

Фејсбук статус на Благица Новковска – поранешен директор на Државниот завод за статистика. Во најава на електронскиот попис кој ќе

Read more

Апасиев го повика членството на ВМРО-ДПМНЕ да не се попишува

На неколку дена пред почетокот на политичката операција наречена „попис“, чија цел е демографски и етнички инженеринг во Република Македонија,

Read more

Крмов: Заразената пратеничка манипулира дека прекршила изолација за петтиот пакет мерки

Колешката Бисера Костадиновска-Стојчевска од СДСМ, се разоткрива како најобична ЛАЖГА И МАНИПУЛАТОР!Гласањето за 5-тиот пакет мерки НИКОГАШ НЕ БИЛО ДОВЕДЕНО

Read more

Крмов: ВМРО-ДПМНЕ свесно не ја стави погрешната методологија за пописот на маса

Не зависи само од премиерот Заев и СДСМ, во огромен дел многу од работитево оваа држава зависат и од ВМРО-ДПМНЕ.

Read more