Во чест на 120 годишнината од смртта на учителот Делчев – Левица утринава појде на 150 километарски марш

Соопштение на Левица – Сектор Спорт Утринава, тим составен од високи претставници од Централниот комитет на Левица, тргнаа од Гевгелија

Read more

(Видео интервју) Персида Отовиќ-Стојановска и Наташа Стефановска: Македонија нема стратегија за спортот

Македонскиот спорт стихијно се развива без државна стратегија, сметаат адвокатките Персида Отовиќ – Стојановска и Наташа Стефановска, кои своевремено беа

Read more

Левица: Ова е само нов почеток за Лазаров – даваме поддршка со верба дека ќе донесе уште многу радост за Македонија

Соопштение на Левица – Сектор спорт Величествено испраќање на величествениот Кирил Лазаров. Кире Лазаров е жива легенда на македонскиот спорт,

Read more

(Видео) Левица – Сектор спорт: Титула шампиони на Македонија со знаме на соседна Албанија

Реакција на Левица – Сектор спорт Фудбалерите на Шкупи (поранешни Слога Југомагнат) одиграа одлична сезона која ја заокружија со шампионска

Read more

Левица учествуваше на Женска трка со своја екипа меѓу 2000 учеснички

Соопштение на Политичката партија Левица На 10-то, јубилејно издание на Женската трка, врнежливиот ден не ги спречи пријавените 2000 жени

Read more

Во Македонија нема стратегија за спорт

Пишува: Наташа Стефановска – член на Централниот комитет на политичката партија Левица Сведоци сме на радоста која ја доживеавме со победата

Read more

Спортските успеси повторно во сенка на политичките превирања во Боречката федерација

Реакција на Левица – Сектор спорт Изминатите денови актуелна тема беше успехот на натурализираниот македонски репрезентативец во борење, Владимир Егоров,

Read more

Кошаркарски натпревар во Македонија без македонско знаме – само албански знамиња на трибините

Реакција на Левица – сектор спорт Иако според актите на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), истакнување на државното знаме на

Read more