Мицкоски пречекан со мал број на поддржувачи и купишта отпад по улиците

Реакција на Левица – ЛО Прилеп Заврши вчерашната трибина на Мицкоски во Прилеп. На настанот видливо беше дека бројот на

Read more

Отворена е новата канцеларија на Левица во Прилеп

Во позитивна атмосфера и со присуство на Претседателот на Левица и пратеник во Собранието на Република Македонија Димитар Апасиев, пратеникот

Read more

Оспорена пред Уставен суд владината одлука за изградба на ветерни и фотоволтаични централи во заштитениот извор Студенчица

Соопштение на ЛО Левица Мaкeдонски Брод Ја известуваме јавноста и граѓаните на Македонски Брод, Кичево, Прилеп, Долнени и Пласница дека

Read more

Левица оддаде почит на историјата од која ДПМНЕ се срами а СДСМ ја распродава

Соопштение на Левица – ЛО Прилеп На денешен ден, пред 79 години Кузман Јосифоски Питу умира во престрелка со бугарски

Read more

Обвинението за Иван Јованоски е класичен политички прогон – Прифатено барањето на одбраната Заев да се јави како сведок

Денес започна судењето против нашиот член на Централен Комитет, Иван Јованоски, кој при одбележувањето на 11 октомври на Могилата на

Read more

(ВИДЕО) Левица – Прилеп ја одбрани честа на предците на окупираната „Могила на непобедените” од квислиншката власт

Активистите на Левица при чествувањето на  80 години од народното востание на меморијалниот комплекс „Могила на непобедените“во Прилеп со герила

Read more

(Видео) Левица – Прилеп: Сите власти ветуваа, а депонијата се’ уште гори

„Отварање на нова депонија по највисоки светски стандарди!“ – Уште едно од многуте прази и никогаш остварени ветувања од страна

Read more

(Видео) Левица Прилеп: Граѓани чекаат пред Агенцијата за вработување додека администрацијата одмара

Денес во Агенцијата за вработување во Прилеп беше снимено видео од револтиран граѓанин кој бил по заверка на контролниот картон.

Read more

Левица – ЛО Прилеп: Дали е на повидок искористување на деца-ученици во политички цели?

Претседателите на класовите од средните училишта во Прилеп, свикани на ”средба” со директорите, утре, само ЕДЕН ДЕН ПРЕД протестот организиран

Read more

Левица: Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Прилеп Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја

Read more