Седум члена на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ биле воздржани кога се гласал Планот за изборите и креирањето на лажни вести

Новинарот Фуркан Салиу од ПорталХ вчера во вториот дел од неговата сторија насловена како „Пропаганда, лажни вести и злоупотреба на

Read more

Исмаил: Политичките лилипутанци бркаат „лажни вести“

Фејсбук статус на Реџеп Исмаил – Хактан – член на Президиумот на Левица Политичките лилипутанци, кои ни продаваа приказни дека

Read more

Кои се најголемите лаги за ДНР Кореја напишани од Западните медиуми

Северна Кореја го освои светското првенство во фудбал, на мажите им е наредено да имаат фризури како Ким Џонг Ун,

Read more

Лажна вест – е борбата против лажните вести

Кулминацијата на креативноста во формалното креирање на јавното мислење е достигната, се нарекува ,,фејк њуз’’. Совршено добра измислица на ,,западната

Read more