(ВИДЕО) Премиера на новиот предизборен спот на Левица

Од Левица го претставија новиот предизборен спот, наменет на за парламентарните избори. „Да ставиме крај на крадењето народни пари! Да

Read more

Новоотворена канцеларија на Левица во Гостивар

Почитувани сограѓани Ви се обраќаме од Гостивар од новоотворената канцеларија на Левица, информираа од партијата. Денес Гостивар беше црвен и

Read more

Мојсоска: Kампањата на Ванковска заврши во Кичево, градот кој Али Ахмети го прогласи за “воен плен”

И така, симболично, кампањата за проф. Ванковска ја привршуваме во Кичево, градот кој Али Ахмети го прогласи за “воен плен”,

Read more

(ВИДЕО) Левица: Премиера на нов предизборен спот за Парламентарни избори 2024

Од Левица објавија нов предизборен спот намене за Парламентарните избори 2024 „Цената која ја плаќаме за молкот и апатијата е

Read more

Ванковска: Тие би во НАТО и низ оџак да влезат, а јас на главна порта да излезам од таа секта на смртта

Е па, драги мои, извлеков максимум од ова што требаше да биде претседателска дебата, а личеше на симултано интервју со

Read more

(ВИДЕО) Мојсоска: Програмата на Левица е радикална, бидејќи условите во кои живееме се радикални

Генералниот секретар на Левица, Јована Мојсоска, која воедно е и носител на пратеничката листа во ИЕ5 на парламентаните избори, од

Read more

Апасиев од Битола: Тука го затворивме фашистичкиот клуб „Ванчо Михајлов“ и од тука порачува не за Бугари во Устав

Вчера во Битола, се одржа народниот собир каде Левица, заедно со кандидатот за претседател – проф. Билјана Ванковска, пред битолчани

Read more

(ВИДЕО) Левица: Четвртиот предизборен спот на професор Билјана Ванковска

Партијата Левица го промовираше четвриот предизборен спот за својата кандидатката на претседателските избори, Билјана Ванковска. „Се сеќаваме кога ни велеа

Read more

Мојсоска од Битола: Македонскиот народ во својата генеза ги носи слободарските традиции на АСНОМ

Проследете дел од говорот на Јована Мојсоска, генерален секретар на Левица и носител на листата со пратеници во ИЕ 5,

Read more

(ВИДЕО) Крмов од Велес: Трудот на македонскиот работник му е одземен, дел легално, дел нелегално

Говорот на носителот во ИЕ 3 и пратеник на #Левица во Собранието на Р.Македонија – Борислав Крмов, во Титов Велес,

Read more