Крмов: Планот на Владата е нивните луѓе да профитираат во енергетската криза

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, вчера на Канал 5 истакна видување за тоа како власта „се справува“, односно зошто не се справува

Read more

Левица: Долгонајавуваното зголемување на пензиите е понижувачко

Реакција на Политичката партија Левица Во изминативе месеци во кои граѓаните се чуствуваат немоќно во однос на општите поскапувања за

Read more

ЕУ на раскрст помеѓу интересите на САД и благосостојбата и мирот во Европа

На самиот почеток од Специјалната воена операција, која на крајот на февруари ја започна Руската Федерација во Украина, по двата

Read more

Левица: Итна оставка на Владата – на мало прехранбените производи покачени за 16.5%, индексот на трошоците за храна и безалкохолни пијалоци за 17.6%

Реакција на политичката партија Левица Месечниот статистички извештај за јули, издаден од страна на Државниот завод за статистика, нуди низа

Read more

Левица: Итна оставка на Владата – критична стапка на инфлацијата од 16 отсто

Реакција на политичката партија Левица Дегенеративната екононска политика на Владата во текот на општата кризна состојба во која се наоѓаме,

Read more

Одговорот на Бесими за инфлацијата е осиромашување на граѓаните, одврзани раце за газдите и десничарска економска политика

Реакција на Политичката Партија Левица Според Министерот за финансии Фатмир Бесими, за надминување на инфлаторната криза, во негови зборови –

Read more

Рекорд во зголемувањето на цените на горивото во САД

Цената на бензинот постави ново највисоко ниво на сите времиња во САД, при што цените на национално ниво во просек

Read more

Името нека ви ги плаќа сметките на први

Фејсбук статус на Јован Крајевски – Координатор на Сектор Политичка економија на Политичката Партија Левица Изгледа навистина името ни ги

Read more

Со ребалансот на буџетот повисоки расходи, повисок дефицит и инфлација, а пониски инвестиции и економски раст

Реакција на политичката партија Левица Како никогаш до сега, неспособноста на Владата се одразува со ребалансот на Буџетот на Република

Read more

Највисока стапка на инфлација во Македонија од 1995 година

Објавата на стапката на инфлација од 10,5% на годишна основа, ги потврди стравувањата дека инфлацијата излезе од контрола. Касната реакција

Read more

Ако Славески е загрижен дека зголемувањето на минималната плата ја забрзува инфлацијата, нека почне да живее со 9000 денари месечно

Реакција на Левица – Сектор Политичка Економија Професорот Трајко Славески, поранешен министер за финансии и член на раководството на опозициската

Read more