Апасиев: Ни Грујо не упаѓаше по дома на опозициски пратеници

Пратеникот во Собранието и лидер на Левица, Димитар Апасиев, изутринава пред започнувањето на Седницата во Собранието за гласање на недоверба

Read more

„Кој не гласа за рушење на ДУИ е со ДУИ. Точка!“

По најавената интерпелација во Собранието, политичките случувања овие денови дживуваат кулминација веројатно многу повисока од онаа во изборениот период. Коментирајќи

Read more

(Видео) Крмов: Џафери нема храброст да се соочи со пратениците

„Оваа прес-конференција е свикана по повод скандалозното враќање на интерпелацијата претседателот Џафери. Имено, јас морам да кажам на еден кукавички

Read more

(Видео) Апасиев: Левица поднесе интерпелација против Џафери, која ја поддржи и опозицијата

Прес-конференција на пратеникот и Претседател на Левица – проф. др. Димитар Апасиев, по повод поднесената интерпелација против спикерот на Собранието

Read more

Пратениците на Левица обезбедија поддршка за интерпелација против спикерот Талат Џафери

Поднесена е интерпелација за претседателот на Собранието Талат Џафери, соопшти пратеникот од Левица Димитар Апасиев на денешната заедничка прес конференција.

Read more

(Видео) Апасиев од парламент со аргументи го поврза Димитров со ЦИА

По повод денешната интерпелација на вицепремиерот за евроинтеграции, Никола Димитров, пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, одржа говор во

Read more