Правда за жртвите – Нов протест во понеделник

Соопштение на неформалната група за Протест против убиствата на Онкологија Повторно Ве повикуваме на протест во понеделник пред Влада, заедно

Read more

Нека стои овде мојот ангел, да се види убавината која ја убивте: Мајка со потресно сведоштво

Жаклина Стефанова се обрати до нашата редакција и не’ замоли да ја објавиме нејзината страна од приказната, откако пред 14

Read more

(Фотогалерија) „Убијци и крадци“, „Убијци за профит“ – пораки од протестот

На вчерашниот протест се собраа стотици граѓани заеднички да го искажат револтот и да им порачаат на надлежните и осомничените

Read more

Руската армија: Ги предупредивме меѓународните организации за планирани провокации од страна на Киев

Режимот во Киев подготвува провокација во Одеса со цел да ја обвини Русија за уништување цивилна инфраструктура и убивање цивили,

Read more

Виетнам е државата која нема ниту еден смртен случај од Ковид-19

Држава со над 96 милиони луѓе и која истовремено граничи со Кина, успеа да се справи со пандемијата подобро од повеќето

Read more

Сеќавање на убиените деца за време на НАТО-агресијата

За време на 78-дневната агресија на НАТО врз тогашна Југославија, беа убиени повеќе од 2000 луѓе, меѓу кои и 126

Read more