Клер Дели: Санкциите не го завршуваат воениот конфликт и не носат мир

На 9 април во Европскиот парламент, ирската европратеничка од Европската левица, Клер Дели, се обрати кон десничарско националистичкиот бугарски европратеник

Read more

Хаос во Парламентот на ЕУ – Европратеник обвинет за „лажни вести“ поради обелоденување на скандал поврзан со Сирија

Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) играше важна улога во војната во Сирија, поради обвинувањата против Претседателот Асад дека

Read more