Пратениците на ДПМНЕ денес на „обработка‘‘ кај странскиот фактор

Фејсбук статус на Борислав Крмов, пратеник од Политичката Партија Левица Денес, ДПМНЕ ќе им ги испорачаат сите 44 пратеници на

Read more

Крмов: СДСМ и ДПМНЕ ja растураат Македонија на секое поле – ДУИ е нивниот партнер

Извадок од вклучувањето на пратеникот од Левица, Борислав Крмов, во радио емисијата „Стадион“ на Канал 77: „ДПМНЕ последните месеци сиот

Read more

Мециновиќ: Бугарски служби посредувале за тајните средби меѓу Мицкоски и Ковачевски

Двата пратеника на Левица остануваат единствена опозиција во Парламентот, тие се единствени од 120 пратеници кои во ниту еден момент

Read more

Интервју со Мустафаоглу – ДПМНЕ манипулира и ги изигрува бранителите во Ѓорче Петров

Дарја Мустафаоглу е идна правничка и советничка во Општина Ѓорче Петров од редовите на Политичката партија Левица. Со неа имавме

Read more

Левица: Герасимовски лаже и го продолжува проектот на ДПМНЕ за масакр на Водно

Реакција на Политичката партија Левица Веќе неколку пати во јавноста се алармира за изградба на Водно, во спорниот ДУП Ј07,

Read more

Левица: ДПМНЕ, ПОИНАКУ и СДС ги оставија на цедило бранителите во Битола

Реакција на Политичката партија Левица На вчерашната седница на Советот на општина Битола, советниците од Левица поднесоа иницијатива за обезбедување

Read more

Мицкоски потрошил 40.000 евра – Ковачевски 26,5 илјади евра за рекламирање на Фејсбук

Социјалните мрежи вријат откако се појавија податоци за тоа кој од функционерите од власта и опозицијата, плаќале илјадници евра за

Read more

Левица: Згаснати детски животи заради криминогени здравствени политики

Реакција на Левица – Здравствен сектор Со пораката „Сирената е вклучена, а вклучен е и алармот за битолската болница“ се

Read more