Левица: Во должничко ропство со кредитите на Владата на СДС и општините на ДПМНЕ

Реакција на Политичката партија Левица Откако СДСМ е на кормилото на Репбулика Македонија, од 2017 година јавниот долг е пораснат

Read more

Мециновиќ: СДСМ и ДПМНЕ меѓусебно не можат да си бидат опозиција, зашто во умот се исти

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – портпарол на Политичката партија Левица Единствените гаранции што може сега да ги бара десната

Read more

Јанчев: ДПМНЕ со „тоалет хартија“ ќе нѐ убедува да отвораме Устав

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката партија Левица Муцунски и ДПМНЕ со гаранции од

Read more

Во времето на Груевски ги бранеше боите на ДПМНЕ – која е Даниела Стојановска Пановска новата пратеничка на СДСМ?

Даниела  Стојановска – Пановска е новата пратеничка на СДСМ во Собранието која доаѓа на местото на досегашниот пратеник Зеќир Рамчиловиќ кој заминува на

Read more

Мојсоска: Левица го руши бипартизмот на СДС и ДПМНЕ

Единствен аргумент на Дпмне за наводната коалиција на Левица со Сдс е дека Левица се “дрзнала” (замислете!) да гласа против

Read more

Мециновиќ: Обвинувањата од „Белата палата“ се очајни

Изјава на Портпаролот на Левица – Амар Мециновиќ за „Локално“ ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се владејачкото мнозинство во Советот на Град

Read more

Јанчев: СДСМ и ДПМНЕ одлично соработуваат кога Општина Гевгелија се задолжува

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија Коалицијава на СДС во Советот на О. Гевгелија

Read more

Барањето за референдум на Левица стои во фиока, но издадена експресна дозвола за втора зграда кај Холидеј Ин

Реакција на Левица – ЛО Центар Службите од секторот за урбанизам и градоначалникот на Општина Центар молчешкум и набрзина издале

Read more

Татковината се продава за едно евро метар квадратен

Фејсбук статус на Александар Симонов – Координатор на Левица – Сектор Надворешна политика Советската автомобилска индустрија создава нов бренд, првиот

Read more

(Видео) Со амин на ДПМНЕ и ДУИ изгласана продажбата на Мауцкер во Охрид

Реакција на Политичката партија Левица На денешната седница на советот на општина Охрид, со кршење на Деловникот за работа, насилнички

Read more

ДМПНЕ – ДУИ во Општина Велес функционира совршено

Фејсбук статус на Димитар Абрашев – советник во Општина Велес од Политичката Партија Левица Додека во собранието на Република Македонија

Read more