За СДС и ДПМНЕ да одработат за северна, граѓаните без право за слободно движење

Министерството за внатрешни работи предводено од ДПМНЕ, со сила, предавнички и надвор од здравиот разум со шокантна објава ја информираше

Read more

Левица: Пратениците украле 320.000 евра за патни трошоци додека народот одвај преживува

Додека обичниот македонски граѓанин живее во невидена сиромаштија и едвај ги задоволува основните потреби за живот, пратениците од жироката коалиција

Read more

По којзнае кој пат, лицемерната политика на ДПМНЕ излегува на површина!

Додека во Општина Карпош две недели мафтаат со речиси 4.000 амандмани поднесени на Буџетот на Општина Карпош, нивните колеги, советници

Read more

ДПМНЕ молчи пред антимакедонизмот на Касами

Трета опција на својот фејсбук профил објави: Додека Касами секој ден ги навредува Македонците,нивниот коалиционен партнер ДПМНЕ МОЛЧИ ЗА ДА

Read more

Ристов: Советот на Карпош е закочен поради бескрајните расправии помеѓу Стевчо и ДПМНЕ

Советот на Општина Карпош е закочен поради бескрајните расправии во разводот помеѓу Стевчо Јакимовски и ДПМНЕ

Read more

(Видео) ДПМНЕ и СДСМ туркаат катастрофална промена на Деловникот: Во иднина ќе нема опозиција!

Понудената промена на Деловникот која власта и опозицијата сакаат насилно да ја протиркаат во Собрание е крајно штетна и опасна,

Read more

Законот важи само за сиромашните – ДПМНЕ ги поскапува комуналиите и во Охрид

Што се однесува до законите, да, постојат закони, но во оваа држава за жал законите постојат само за сиромашните, но не

Read more