За Ковачевски – Апасиев е лидер на опозицијата!

Во Собранието oваа недела се одржа Седницата за пратенички прашања, на која премиерот Димитар Ковачевски го поздрави претседателот на Левица,

Read more

Левица: Граѓаните во кумановско оставени без леб

Реакција на Политичката партија Левица Лица со посебни потреби, стари и изнемоштени, пензионери и работници кои својот работен век го

Read more

Левица: Нови 7000 евра државна помош за кумот на Ковачевски

Соопштение на политичката партија Левица Во ек на кризи, кои периодов значително го осиромашија македонскиот народ, компанијата за производство на

Read more

Апасиев: Нелегитимниот премиер со антимакедонски и елитистички интереси ја напаѓа Левица

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев во интервју за „Телевизија 24“ зборуваше за црната кампања на СДС и нелегитимниот премиер. ,,Изминатите

Read more

Левица: На подвидок проневара на пари одредени на социјално загрозените

Соопштение на политичката партија Левица До Левица стигнуваат поплаки од поголема група на граѓани од социјално ранливите категории, кои ги

Read more

(Видео) Вашата идеја се истроши 30 години – нашата идеја стапува на сцена

Контра – реплика на пратеникот од Левица Борислав Крмов кон Димитар Ковачевски Во одговор на пратеничкото прашање на Борислав Крмов,

Read more

Апасиев нема да присуствува на лидерската средба: Ние сме тврд орев!

Лидерот на Политичката партија Левица, Димитар Апасиев, изјави дека нема да присуствува на лидерската средба во понеделник: Со нас не

Read more

Мерките за енергетската криза се половични решенија

Реакција на Политичката партија Левица Владата вчера донесе мерки кои се лош плагијат на мерките кои, во континуитет, ги предлага

Read more

Јанев: Илинденска проституција, влезот – морбиден, стотици луѓе со ЕУ знаменца во првите редови спремни да аплаудираат на Св.Таче

Фејсбук статус на Јован Јанев – студент на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев” во Штип и победник на десеттата Ораторска

Read more

Абрашев: Полициска бруталност на најголемиот македонски празник, среќна 1903-та Македонијо со овие изроди

Фејсбук статус на Димитар Абрашев –  советник во Општина Велес од Политичката партија Левица На пат кон Крушево нашите возила

Read more

Јанчев: Во окупација сме луѓе, во турско било попријатно на Мечкин Камен

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Гевгелија Илинден во окупирана

Read more