И Данела и Стевчо го сметаат за нелегален ДУП-от на Ѓорче Петров

Активистите и симпатизерите на Левица не се единствените во борбата, откако Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, како и градоначалникот на

Read more

Гаревски: По експертизата ќе заклучиме дали треба посериозна санација на мостот

На барање од Градот Скопје, Институтот за сеизмички отпорни градби и климатски промени ќе направи експертиза и проверка на сигурноста

Read more

Арсовска: Македонија и Скопје се заложници на ДПМНЕ и СДСМ

Фејсбук статус на Данела Арсовска – градоначалник на Град Скопје За жал повеќе не постои разлика во политичката понуда во

Read more

Арсовска со повторно барање до советниците за купување еколошки автобуси со кредит

Градоначалничката Данела Арсовска повторно ќе се обиде од советниците да добие зелено светло за набавка на еколошки автобуси. На дневен

Read more

(Видео) Исмаил: Мицкоски не одобрува набавка на автобуси за ЈСП затоа што нема процент

Изјава на Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот при политичката партија Левица Генерално не излегувам од кожа, но

Read more

Арсовска: Кривична постапка против Цементарница УСЈЕ

Прес-конференција на градоначалничката на Град Скопје Градоначалничката на Скопје, Данелa Арсовска на вонредната прес-конференција откри дека Цементарницата „Титан“ во Кисела

Read more