Левица: Останува закочен Законот за експлоатација на работниците поради амандманите на Левица

Соопштение на политичката партија Левица Предлог-законот со кој пратениците на ДУИ и СДС предлагаат прекувремена работа на работниците, во случаите

Read more

Со 1 300 амандмани – Левица блокира поткуп на медиумите

Соопштение на Политичката партија Левица Левица нема да дозволи власта да ги корумпира медиумите и да ги троши државните пари

Read more

Европарламентот ги усвои контроверзните амандмани во Извештајот за Македонија

Европските парламентарци попладнево со 508 гласа „за“ и 56 „против“ го усвоија Извештајот за напредокот на Македонија на известувачот на

Read more

(Видео) Крмов: Ние сме единствена опозиција во Собранието

Изјава за медиуми на пратеникот Борислав Крмов, по повод блокирањето на процедурата за донесување Изборен законик од страна на Левица,

Read more

Левица со 772 амандмани го блокира шверцератот на Изборниот законик на широката коалиција СДС+ДУИ+ДПМНЕ

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, објави дека Комисијата за политички систем е одложена на неодредено време, после блокадата на Изборниот

Read more

Апасиев ги праша ВМРО-ДПМНЕ дали ќе го блокираат Законот за државјанство

Контроверзните измени за добивање државјанство со три сведоци утре се на комисиска расправа. Со ваквите измени, предложени од Алијанса за

Read more