Фестивал на кој се слави македонската алтернативна музика и се дава почит на партизаните, мора да опстои и продолжи.

Драги другари и другарки!!! По еден ден кој ни требаше да се одмориме накратко да ви ги сумирам впечатоците за

Read more

Левица: Наставник по албански јазик е новиот заменик Министер за земјоделство

Реакција на Политичката партија Левица Таканаречената реконструкција на неизбраната влада на премиерот Димитар Ковачевски, која вчера се најде во Собранието

Read more

Племенизацијата на Македонија преку дозволување на чисто етнички партии

Фејсбук статус на Влатко Токарев Со воведувањето скапа и противуставна двојазичност во трговијата продолжуваме да ја плаќаме цената на племенизацијата

Read more

Левица: Вејсели од железници манипулира – работниците се на принуден одмор без нивно барање

Реакција на Политичката Партија Левица Откако Левица, по добиени информации од работници, објави дека работниците од Македонски Железници се испраќаат

Read more

Левица: Додека Лимани се луксузира работниците немаат 4 месеци плата

Реакција на Политичката Партија Левица Додека директорот Локман Лимани од Алтернатива се луксузура во модерни канцеларии, репрезентации и патувања, вработените

Read more

Левица: Заев и Гаши да отстапат од јавно договореното мешање во судската власт

Реакција на Политичката партија Левица. Гаши и Заев, со цел да ја спасат актуелната криминална групација на власт, договорија 47

Read more

Левица се спротивставува на неуставните назначувања на вицепремиери

Според информациите кои протекоа во јавноста за детали од средбата Заев – Гаши, партијата Алтернатива за да се приклучи на

Read more

(Видео) Апасиев: Оваа власт не заминува милум и потребна е радикализација на опозицијата

Иницијативата за гласање доверба на Владата со 61 потпис ја поднесоа опозициските ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Левица, Алијанса за Албанците и

Read more

Или ќе гласате против ДУИ, или нас ќе не изгубите

Откако во Собранието беше поднесена иницијатива за гласање недоверба на Владата, пратеникот од Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд, почна со негодување и

Read more

„Кој не гласа за рушење на ДУИ е со ДУИ. Точка!“

По најавената интерпелација во Собранието, политичките случувања овие денови дживуваат кулминација веројатно многу повисока од онаа во изборениот период. Коментирајќи

Read more

Уредникот на ТВ Шења: Како ќе се оправдате пред вашите активисти ако дозволите ДУИ да остане на власт?

Уредникот на ТВ Шења, Исмаил Синани, објави текст во кој ги поствува прашањата за кои членовите на Алтернатива треба да

Read more