Племенизацијата на Македонија преку дозволување на чисто етнички партии

Фејсбук статус на Влатко Токарев Со воведувањето скапа и противуставна двојазичност во трговијата продолжуваме да ја плаќаме цената на племенизацијата

Read more

Дали активист на Села пукаше врз протестирачите?

Инцидент се случи на денешниот протест против прифаќање на францускиот предлог. Додека протестирачите се движеа кај трговскиот центар Мавровка, група

Read more

Левица: За Села не се важни македонските национални интереси – приоритет се интересите на Косово и Албанија

Реакција на Политичката Партија Левица Села, како претседател на Алијанса на Албанците и пратеник во Собранието на Република Македонија, со

Read more

(Видео) Апасиев: Оваа власт не заминува милум и потребна е радикализација на опозицијата

Иницијативата за гласање доверба на Владата со 61 потпис ја поднесоа опозициските ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Левица, Алијанса за Албанците и

Read more

Апасиев и Крмов денес продолжуваат со филибастеринг против законот за државјанство!

Пратениците на Левица вчера објавија дека продолжува расправата на Комсиијата безбедност, каде тие го блокираат спорниот закон за државјанство, предложен

Read more

(Видео) Крмов: Албанските партии се само декларативно за ЕУ стандарди – во пракса туркаат сосема нешто друго

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов за нелегалното стекнување со државнјанство во „Само вистина“: „Законот за државјанство ја крши Европската конценција

Read more