Мојсоска: Левица го руши бипартизмот на СДС и ДПМНЕ

Единствен аргумент на Дпмне за наводната коалиција на Левица со Сдс е дека Левица се “дрзнала” (замислете!) да гласа против

Read more

Мојсоска: Зошто ЕУ после триесетгодишно едноумие повеќе не е „ин‘‘

Објава на Јована Мојсоска – Генерален секретар на Политичката партија Левица Расистичките изјави на Борел ја разобличуваат целата импотенција, килавост,

Read more

Мојсоска: Бојаровски – квази новинар кој зема плата од буџетот на Македонија

Пишува Јована Мојсоска – член на Презедиумот на политичката партија Левица Обожавам кога квази новинарски борци за демократија вака се

Read more

(Видео) Мојсоска: Фрапантни се барањата кон Македонија од страна на бугарската држава

Изјава на Јована Мојсоска – генерален секретар и член на Президиумот на Левица.  „Протоколот кој Бујар Османи го потпиша, кој

Read more

Левица со писмо до Европа во кое бара изјаснување на фашистичките клубови

Соопштение на Политичката Партија Левица „Левица ќе испрати официјално писмо до Советот на Европа, Ецропската комисија и Борел како висок

Read more

Левица: Нема осуда од СДСМ и ДУИ за отварањето на бугарскиот клуб во Охрид

Политичката партија Левица, која е организатор на протестот во Охрид против отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“, денеска

Read more

Мојсоска: Експресно осуден Алабаковски – да беше функционер што украл милиони ќе му застареше делото

Пејачот Ламбе Алабаковски вчера беше осуден на шест месеци условна казна поради опожарувањето на бугарскиот културен клуб “Ванчо Михајлов” во

Read more

Мојсоска: Само бог и евроатланските вредности се вечни

Генералниот секретар на Политичката партија Левица Јована Мојсоска, се огласи на својот фејсбук профил во одговор на Фросина Ременски од

Read more

Кој треба да профитира од продажбата на Мауцкер

Фејсбук статус на Јована Мојсоска – член на Президиумот на Политичката Партија Левица Очигледните спинови и манипулации од власта на

Read more

Дали и денес Урсула Фон Дер Лајен ќе брка пратеници како Бејли што ги бркаше

Фејсбук статус на Јована Мојсоска – член на Президиумот на Политичката Партија Левица Добро утро Дали и денес Урсула Фон

Read more

Мојсоска: Податоците од пописот се фрапантни и жалостни

Во вчерашната дебата на емисијата ‚‚Само Вистина‘‘, генералниот секретар и член на Президиумот на Политичката партија Левица, Јована Мојсоска во

Read more