Ванковска и претставниците на Левица положија цвеќе пред споменикот поставен во чест на бомбардирањето на Штип

Во очи на 6 април, денот кога е бомбардиран градот Штип во Втората светска војна, кандидатот за претседател Билјана Ванковска

Read more

(ВИДЕО) Сама против шестмина – Ванковска на средба со граѓаните во Штип

Телевизијата М-Нет направи репортажа од посетата на Штип, од страна на кандидатката за претседател Билјана Ванковска. Ванковска е „сама против

Read more

Ванковска во Штип: Прв чекор како претседател ќе биде раскинување на Договорот за добрососедство со Бугарија

„Прв чекор како претседател ќе биде раскинување на Договорот за добрососедство со Бугарија, затоа што барањата во од таа страна

Read more

Манчевска: Дали странскиот инвеститор Адиент ќе остави 3500 вработени на улица

Откако се затворија две фабрики на американската компанија за производство на автомобилски седишта Адиент во Србија, вработените во истата компанија

Read more

Левица: Дали се загрозени над 3500 вработени лица од Струмица и Штип?

Откако се затворија две фабрики на американската компанија за производство на автомобилски седишта Адиент во Србија, вработените во истата компанија

Read more

(Видео) Левица: Директор на затворот во Штип од СДС тепа студент и активист на Левица

Соопштение на политичката партија Левица Прес-конференција на портпаролот на #Левица Амар Мециновиќ за физичкиот напад на активистот од Црвена Младина

Read more

(Видео) Крмов: Зошто не е разрешен директорот на Клиничкиот центар во Штип?

Борислав КРМОВ, со пратеничко прашање до Заменик министерката за здравство, Манолева: „Моето прашање се однесува на ХАОСОТ кој моментално се

Read more

Левица: Очајнички и опасен обид на директорот Ален Георгиев да ја прекрие вистината

Реацкија на Левица – ЛО Штип По вчерашното пратеничко прашање од страна на пратеникот на Левица, Борислав Крмов, утрово експресно

Read more

(Видео) Левица: Штипските бранители по втор пат одбиени од страна на општина Штип

Соопштение на Ангеле Михајловски – член на Советот на општина Штип при политичката партија Левица Почитувани сограѓани, Иницијативата поднесена од

Read more