Додека трае мобилизацијата во Израел, синот на Нетанјаху е на сигурно во Мајами Бич

Според лондонски Тајмс синот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Јаир не е меѓу 300.000 резервисти мобилизирани за војната со Хамас,

Read more

21 годинa од ослободувањето на Либан од окупацијата на Израел

Денес се бележат 21 годинa од ослободувањето на Јужен Либан од бруталната израелска окупација која траеше 22 години. Историската победа

Read more