Фокус: Битиќи ќе премине во ВЛЕН

Се уште актуелниот вицепремиер за економија, Фатмир Битиќи, кој најави оставка од позицијата потпретседател на СДСМ по дебаклот на претседателските

Read more

Нема гарантирани цени на производите, ама Битиќи ќе ги казнувал трговците ако претерале

Од задутре нема повеќе гарантирани цени на производите во маркетите, потврдија од Владата на Република Македонија. Вицепремиерот за економски прашања

Read more

ЕСС предлага јавната администрација да работи од дома

Јавната администрација делумно ќе работи од дома, ова денеска го потврди вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. Намалување на прекувремената

Read more