Мециновиќ: Левица не може да прифати уставни измени

Амар Мециновиќ носителот на ИЕ 2 и портпарол на Левица порача дека подаваат рака за соработка, но под услов да не се потпишат уставните

Read more

Мојсоска од Битола: Подаваме рака до ДПМНЕ, за заедно да не ги донесеме уставните измени

Јована Мојсоска, носител на листата за пратеници од Петтата изборна единица и Генерален секретар на Левица, ги повика претставниците на

Read more

Зa одложеното дејство на уставните измени

-Фејсбук статус на Влатко Токарев Зa одложеното дејство на уставните измени многу кажува молкот на бугарските политичари. Бугарија е во

Read more

Мециновиќ: Сите партии се за срамните уставни измени освен Левица

Портпаролот на #Левица и носител на ИЕ2, Амар Мециновиќ во ,,Студио+” на ТВ Плус истакна дека неговата партија е единствената

Read more

Ванковска: Тезата на ДПМНЕ е ќе го смениме Уставот, но ќе се преправаме дека уставните амандмани не се во сила

Можеби некој конституционалист/уставен правник ќе ни објасни што значи ова “одложена примена на уставните измени”… Јас за вакво нешто во

Read more

Борислав Крмов: Не може Ескобар да дојде и да нѐ убедува да го менуваме Уставот

Дел од денешното гостување на пратеникот Борислав Крмов на македонското радио во „Зум Инфо‘‘ Пандорината кутија се отвори со Преспанскиот

Read more

Левица: СДС не може да ги убеди ниту своите пратеници да гласаат за бугаризција – избори веднаш!

Реакција на Политичката Партија Левица Неуспешниот обид за промена на Уставот уште еднаш потврди дека криминалната власт на СДС и

Read more

Исмаил: Историската комисија да признае ревизионизам и да си поднесе оставка

Членот на Президиумот на Левица, Реџеп Исмаил – Хактан, смета дека „Историската комисија“ која ги решава „разликите“ помеѓу македонската и

Read more

Последната битка пред „војна“

Пишува Дејан Димовски – член на Локалниот огранок на Левица во Ѓорче Петров Осумнаесети август – синоним за гордост, достоинство,

Read more

Ванковска: Најавата за заедници на албански општини е закана за војна!

Професорката Билјана Ванковска на својот профил реагираше на денешните изјави од пратениците на албанскиот политички блок, кои од говорница кажаа

Read more

Исмаил: Барањата за некакви албански општини сами на патот кон ЕУ се балистички воскресенија!

Членот на Президиум на Левица, Реџеп Исмаил, реагираше на денешниот собраниски говор на пратеникот Скендер Реџепи, кој ја напушти Алтернатива

Read more