Соживот во Тетово: Помеѓу стравот од изгубената хармонија и очекувањата за подобро утре

Интервју за порталот на ДСП Ленка со Боби Илиевски – модератор на ЛО Тетово при политичката партија Левица како и

Read more

(Видео) Левица оддаде почит на загинатите во Вејце

Денес во село Вејце, тетовско, положи свежо цвеќе, се поклони и оддаде почит делегација на Левица, предводена од: Реџеп Исмаил

Read more

(Видео) Левица: Димески од Тетово – ги решаваме високите сметки за електрична енергија

Денес во Тетово, носителот на ИЕ 6, Игор Димески, ја презентираше програмата за престојните избори, преку свое обраќање кон сите

Read more

(Видео) Илиевски: Борбата започнува со Левица – затоа одберете борба

Борбата започнува со Левица, затоа одберете борба. Левица е последниот бастион на Македонија. Ги повикуваме тетовци да гласаат за проф.

Read more

Ванковска во Тетово: Да ја зборуваме вистината за Рамковниот договор

Проф. Д-р Билјана Ванковска, преку својот препознатлив ораторски наратив за црвените линии на татковината, отсечно, левичарски и борбено претстави дел

Read more

Тетовската фабрика за електрични возила беше најавувана громогласно, а всушност без шанси да проработи

Во Тетово требаше да има фабрика за производство на електрични возила на „Е-гоу“, но од тоа се уште нема ништо.

Read more

ДПМНЕ молчи пред антимакедонизмот на Касами

Трета опција на својот фејсбук профил објави: Додека Касами секој ден ги навредува Македонците,нивниот коалиционен партнер ДПМНЕ МОЛЧИ ЗА ДА

Read more

Левица: Касами повторно го понижува македонскиот јазик – советниците од ДПМНЕ и СДС молчат

Иако помина една година откако претседателот на општина Тетово – БЕСАР ДУРМИШИ, најави дека општината ќе обезбеди превод на седниците

Read more