Јованов: Нема значајна разлика меѓу Пендаровски и Силјановска

Продолжување на заземањето страни во војна со поддршка за Украина (против Русија) и изјави од типот “нашата надворешна политика ќе

Read more

(ВИДЕО) Левица: Пендаровски капитулира

Од Левица објавија ново видео, во кое беше објавена капитулацијата на актуелниот претседател Стево Пендаровски, кој со двојно поголема разлика

Read more

Ковачевски наместо на митингот на Пендаровски, отиде на ифтарска вечера во Сарај

Без претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски синоќа помина првиот предизборен митинг на претседателот Стево Пендаровски кој се одржа во Прилеп.

Read more

Ванковска ја одби поканата за Ифтарска вечер од Пендаровски – не ѝ се јаде кога палестинските деца гладуваат

Тукушто добив покана за Ифтарска вечера, сега од претседателот Стево Пендаровски, објави на Фејсбук кандидатката на Левица за претстојните претседателски

Read more

Левица: Изборот на слугата Пендаровски е избор за Санстефанска Бугарија и рушење на македонизмот

Најавената кандидатура на вазалот Стево Пендаровски само ја потврди анти-македонската и империјалистичката матрица на пасокизираните социјал-демократи. Македонската јавност го памети

Read more

Пендаровски го потпиша контроверзниот закон со кој се овозможува државно рекламирање во приватните медиуми

Претседателот Стево Пендаровски денеска го потпиша Указот за прогласување на Законот за изменување и дополнување на Законот за аудио и

Read more

Ќе го потпише ли Пендаровски законот за државно рекламирање во медиуми?

Собранието по скратена постапка вчера ги усвои измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со кои се предвидува

Read more

Не може и премиерот и претседателот во исто време да ја претставуваат Македонија

Според дипломатските правила, една држава на меѓународна конференција не може истовремено да ја претставуваат претседателот на државата и премиерот, бидејќи

Read more

Мустафаоглу: Претседателе, за европски реформи и задржување на младите потребна е волја, не промена на Уставот

Фејсбук статус на Дарја Мустафаоглу – Советник од Левица во Општина Ѓорче Петров Релативизираат речи си сѐ, но до толку

Read more

Левица: Пендаровски е невидлив Претседател и како таков треба да биде третиран

Реакција на политичката партија Левица Ја известуваме македонската јавност дека двајцата опозициски пратеници на политичката партија Левица во Собранието на

Read more