Срамно: Ковачевски ги нарече „руски ботови“ Македонците кои се против уставните измени

Октроираниот премиер Ковачевски ги нарече „руски ботови“ Македонците кои се против уставните измени и нивните претставници во парламентот. На ова

Read more

Симонов: Внесувањето на Бугарите во Уставот отвора нова пандорина кутија на „европскиот пат“

Кординаторот на Секторот за Надворешна политика на Левица Александар Симонов во интервју за порталот интервју.мк беше запрашан за ставот на

Read more

Левица: Тимот за бугаризација на Македонија составен од владини мегафони и апологети на предавства

Реакција на Политичката партија Левица Министерството за правда конечно ги објави имињата на членовите на т.н. работната група која ќе

Read more

Левица: Тајни средби помеѓу Мицкоски и Ковачевски за исполнување на софиската платформа

Прес-конференција на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политичката партија Левица Под нов превез се засилуваат обидите на странските структури за

Read more