Левица на следните парламентарни избори надминува 100 илјади гласови

Агенцијата ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ спроведе теренска анкета на јавното мислење на 1.014 испитаници за периодот од 01 до

Read more

Левица го достигнува ДУИ во рејтинг – граѓаните со лоша оцена за работењето на Ковачевски

Агенцијата ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ спроведе теренска анкета на јавното мислење на 1.014 испитаници за периодот од 01 до

Read more

Црвена младина со контра герила акција – Стево, вошка беше, вошка и ќе останеш!

Црвена Младина го корегираше транспарентот којшто утринава беше поставен од платениците на СДСМ. Помладокот на Левица откако го поправи транспарентот,

Read more

Директорот на „Македонија Пат” Костадин Ацевски е еден од насилниците на Мечкин Камен

Од Движењето за социјална правда „Ленка” објавија дека едно од лицата кое вчера се закануваше на граѓани на Мечкин Камен

Read more

Членови на Левица малтретирани и физички нападнати од полицијата на Спасовски и параполициските банди на СДСМ поради истакнат транспарент со назив „Клети Врховисти“

Соопштение на Политичката партија Левица По повод двата Илиндена, делегации на Левица составени од членовите на Президиумот, Реџеп Исмаил и

Read more

Абрашев: Полициска бруталност на најголемиот македонски празник, среќна 1903-та Македонијо со овие изроди

Фејсбук статус на Димитар Абрашев –  советник во Општина Велес од Политичката партија Левица На пат кон Крушево нашите возила

Read more

Јанчев: Во окупација сме луѓе, во турско било попријатно на Мечкин Камен

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Гевгелија Илинден во окупирана

Read more

Делот за АСНОМ што СДСМ и ДУИ го избришаа од Уставот

По потпишувањето на квислингшкиот Договорот од Преспа, Владата, тогаш предводена од Заев, донесе бројни одлуки во насока на удоволување на

Read more

Левица: СДСМ – Демир Хисар не плаќа кирија за штабот кој е во сопственост на општината

Реакција на Политичката партија Левица – ЛО Демир Хисар По добиениот одговор од страна на општинската администрација на наше барање

Read more

СДСМ и ДУИ најдоа начин за приватизација на „Колоска“ – УЈП го распродава имотот на фабриката

Вадата на СДСМ и ДУИ во 2018 година најави дека бараат консултанти за продажба на повеќе државни загубари, меѓу кои

Read more