Јанчев: Нема компромис со државните и националните интереси!

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ИЕ4, Сашко Јанчев, во своето гостување во емисијата ,,Инфо Компас” истакна дека Левица

Read more

Јанчев: Македонија нема повеќе луксуз да гласа исти и да очекува промена

Говор на носителот на кандидатската листа за пратеници на Левица во Изборна Единица 4, м-р Сашко Јанчев. Тој даде акцент

Read more

Јанчев: Редно е ДПМНЕ да каже што ќе прави со македонската платформа?

Ако заврши ДПМНЕ со ѕвонење по симпатизерите на Левица, со лажење дека Левица ќе коалицира со СДС и дека глас

Read more

Левица: Ден после пасокизацијата, кампањата продолжува во Неготино

Денес, носителот во ИЕ4, Сашко Јанчев, заедно со советникот на Левица од Неготино, Леон Ристов и членови на Црвена Младина

Read more

(Видео) Левица од Струмица – револуција преку избори

#Левица од Струмица: Нашите класни и политички непријатели се лажните социјалдемократи-квислинзи од СДС и лажните патриоти-милионери од ДПМНЕ заедно со нивниот

Read more

Јанчев: Мини-хидроцентралите се придобивка за олигарсите, ова е класичен пример на експлоатација

Саше Јанчев е советник во Општина Гевгелија од редовите на Левица и борец во првите редови на протестите за спас

Read more

Марш во чест на 120 годишнината од смртта на Делчев

Денес во Скопје, на вечното почивалиште на учителот Делчев, тим составен од високи претставници на Централниот комитет на Левица, се

Read more

Јанчев: За да се разбере големината на Делчев мора да се разбере политичката ситуација во која делувал

Пишува: Саше Јанчев – член на ЦК на политичката партија Левица За да се разбере големината на Делчев, мора да

Read more